تبلیغات
سرباز رهبر

            
                                        
قالب وبلاگ
نظر سنجی
از کدوم قسمت صالحون خوشتون اومد؟

حمایت می کنیمــ...
 

جهت دریافت برنامه های رادیو افسران کلیک کنید

شهید چمران از بنی صدر خواست تا از رزمندگان پشتیبانی کند و گفت: اگر پیروز شویم که هیچ، اما اگر شکست بخوریم ...

شهید چمران از بنی‌صدر خواست تا از رزمندگان پشتیبانی كند و گفت: اگر پیروز شویم كه هیچ، اما اگر شكست بخوریم به همه می‌گویم كه شما با ما همكاری نكرده‌اید و همین تهدید شهید چمران باعث شد تا عملیات فتح تپه‌های الله اكبر به پیروزی منجر شود.


جمعی از همرزمان شهید دكتر مصطفی چمران در نشستی ابعاد مختلف فرماندهی و شخصیتی این شهید را تشریح كردند.

در ابتدای این نشست، سعید «ابوالحسن چوبدار» از همرزمان شهید چمران در ستاد جنگ‌های نامنظم با اشاره به اوضاع نابسامان روزهای آغازین جنگ در خوزستان گفت: شهید چمران در تاریخ ششم مهرماه سال 1359 همراه با مقام معظم رهبری برای بازدید از خوزستان به این شهر آمدند و به همراه حدود 60 نفر از نیروهایش در دانشگاه جندی‌شاپور مستقر شدند. همراهان شهید چمران متشكل بودند از نیروهای داوطلب و عده ای از پرسنل ارتش كه در قائله كردستان همراهش بودند.

این رزمنده درباره چگونگی تشكیل ستاد جنگ‌های نامنظم خاطرنشان كرد: هنگامی كه شهید چمران به ایران آمد قصد داشت با توجه به آموزش‌هایی كه در مصر و لبنان دیده بود ستادی را برای مقابله با بحران تشكیل دهد و حركت‌های ابتدایی ایشان نیز در زمان قائله كردستان آغاز شد اما در آن هنگام به صورت جدی مطرح نبود. با آغاز جنگ تحمیلی، شهید چمران معتقد بود كه باید برای مقابله با حمله ارتش مجهز عراق عملیات‌هایی نامنظم انجام داد تا پیشروی آنان با تاخیر صورت گیرد و در این راستا، اولین اقدامی كه شهید چمران انجام داد آموزش نیروهای ستاد جنگ‌های نامنظم بود كه متشكل از نیروهای ارتشی، سپاه، ژاندارمری و نیروهای مردمی بود. او توانسته بود ارتباط خوبی میان نیروها برقرار كند.

چوبدار ادامه داد: ستاد جنگ‌های نامنظم چهار ركن داشت. ركن اول این ستاد مسئولیت جذب نیروهای انسانی را به عهده داشت و ركن‌های دیگر متشكل از اطلاعات، عملیات و لجستیك بودند. آموزش نیروها بر عهده ركن عملیات بود كه شهید رستمی مسئولیت آن را بر عهده داشت و لجستیك نیز متشكل از روابط عمومی و واحد مهندسی بود.

این رزمنده خاطرنشان كرد: عراق با الگو گرفتن از ابتكارات شهید چمران توانست در برخی از مواقع با ما مقابله كند. به عنوان مثال طرح «پل خیبر» و «موانع خورشیدی» از ابتكارات شهید چمران است. همچنین شهید چمران ایده جنگ آبی و خاكی را طرح‌ریزی كرد و توانست عراق را زمین‌گیر كند. ستاد جنگ‌های نامنظم در طول هشت سال جنگ‌ تحمیلی به هیچ عنوان از دولت بودجه نگرفت و كاملا مردمی بود. «حاج صادق عبدالله‌زاده» كسی بود كه اعتبارات ستاد جنگ‌های نامنظم را از طریق انجمن بازار،‌اصناف و مردم تامین می‌كرد.

چوبدار در پایان سخنانش اظهار كرد: در طول فعالیت ستاد جنگ‌های نامنظم این ستاد توانست 110 عملیات كوچك و بزرگ انجام دهد كه فرماندهی آنها با شهید چمران بود.

در بخش دیگر این نشست، محمد نخستین، از اعضای ستاد جنگ‌های نامنظم خاطرنشان كرد: هنگامی كه امام فرمودند كه نیروهای مردمی و بسیج به جبهه بروند جمعیت زیادی از توپخانه تا مسجد امام خمینی در مقابل مسجد امام خمینی صف كشیده بودند تا پس از ثبت نام به جبهه اعزام شوند اما متاسفانه به علت كمبود امكانات و ناآگاهی برخی مسئولین به خوبی نشد از این فرصت بهره‌مند شویم.

وی بیان كرد: به همراه 14 نفر از دوستانم از تهران به جبهه رفتیم و بعد از اشغال خرمشهر توسط عراق، تعدادی از دوستانم برای مرخصی به تهران آمدند و من به اهواز رفتم و به گروه شهید چمران پیوستم. از پیش به خاطر اینكه با شهید چمران آشنایی داشتم با او همراه شدم و از آغاز شكل‌گیری این ستاد تا آخر انحلال و احیای آن در سپاه عضو آن بودم.

نخستین درباره ایمان شهید چمران بیان كرد: ایمان شهید چمران با دیگر رزمندگان تفاوت داشت چرا كه بیشتر رزمندگان اجل را در لوله تفنگ دشمن می‌دیدند اما او اجل را در قدرت خدایی می‌دید. در آن زمان كه شهید چمران عارفانه سخن می‌گفت در حالی كه كسی حتی از عرفان اطلاعی نداشت.

وی با اشاره به فتح تپه‌های «الله اكبر» گفت: اعضای ستاد جنگ‌های نامنظم حدود 15 كیلومتر جلوتر از نیروهای ارتش و سپاه مستقر شده بود. نیروهای ارتشی و دیگر فرماندهان با بررسی‌هایی كه انجام داده بودند معتقد بودند كه عراق توانایی مقابله با نیروهای رزمنده ایرانی را ندارد. شهید چمران از بنی‌صدر خواست تا از رزمندگان پشتیبانی كند و گفت: اگر پیروز شویم كه هیچ، اما اگر شكست بخوریم به همه می‌گویم كه شما با ما همكاری نكرده‌اید و همین تهدید شهید چمران باعث شد تا عملیات فتح تپه‌های الله اكبر به پیروزی منجر شود. (ایسنا)
طبقه بندی: مناسبت ها، شهداء،
برچسب ها: بنر شهدا، بنر مذهبی، تصاویر شهید چمران، تصوی زمینه شهید چمران، تصویر زمینه مذهبی، دفاع مقدس، دکتر چمران، شهدا، شهید، شهید دکتر مصطفی چمران، شهید چمران، طرح گرافیکی شهید چمران، والپیپر شهدا، والپیپر شهید چمران، والپیپر مذهبی، چمران، آلبوم تصاویر شهدا، تصاویر خام، تصاویر خام از شهید چمران، تصاویر سرداران شهید، تصاویر شهدا، تصاویر شهدای شاخص، تصاویر مذهبی، تصویر مذهبی، دهلاویه، مجموعه تصاویر از شهید چمران، تصویر با کیفیت شهید چمران، والپیپر شهید،
[ سه شنبه 30 خرداد 1391 ] [ ساعت 08 و 56 دقیقه و 08 ثانیه ] [ صالح ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
حاج حسین یکتا

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب